Co jest lepsze - kapsułka czy tabletka? 

   Zarówno tabletki jak i kapsułki są dobrze sprawdzoną i akceptowalną formą dawkowania. Pierwotna przyczyna rozwoju kapsułki jako postaci dawkowania oparta była na możliwości zastosowania neutralizacji smaku lub/i zapachu związków leczniczych – składników w niej zawartych. Kapsułka zyskała popularność dzięki łatwości połykania, atrakcyjnemu wyglądowi, możliwości wprowadzenia koloru, neutralnemu smakowi, a także łatwości do jej przetwarzania oraz wypełnienia.

   Tabletki są formowane poprzez bezpośredni ucisk sproszkowanej postaci substancji czynnej. Wiele dodatkowych składników, takich jak cukry, skrobia czy inne wypełniacze są dodawane do tabletek, aby ułatwić tworzenie tabletki. Dodatkowo, niektóre tabletki mają chemiczne powłoki, aby łatwiej je można było połknąć i/lub uniknąć posmaku.

Co wyróżnia kapsułkę Licaps®


   MedicaLine jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła serię unikalnych suplementów diety w postaci opatentowanej technologii Licaps® czyli kapsułek z roztworem. Nowe technologicznie zaawansowane rozwiązania to przyszłość branży farmaceutycznej dlatego też MedicaLine jest zawsze krok przed konkurencją.

   Kapsułki Licaps® zostały specjalnie opracowane aby przyspieszyć proces wchłaniania się substancji aktywnych w organizmie do minimum. Wszelkie substancje aktywne w nich zawarte zostały wcześniej rozpuszczone. Dzięki temu są szybciej uwalniane i w większym stopniu przyswajane przez organizm w porównaniu z tradycyjnymi tabletkami i kapsułkami. Dodatkowo powierzchnia kapsułki ma dwa razy większą gęstość niż zwykłe kapsułka co chroni substancje czynne w niej zawarte przed dostępem tlenu.

Co się dzieje z kapsułką Licaps® wewnątrz mojego ciała?


   Rozpuszczalna powłoczka kapsułki rozpuszcza się już po połknięciu uwalniając swoją zawartość w ciągu kilku minut.W ten sposób mamy pewność, że maximum substancji czynnych zostanie wchłonięta przez organizm.

 Co dzieje się z tabletkami i tradycyjnymi kapsułkami wewnątrz mojego ciała?

   Ważnym czynnikiem jest szybkość wchłaniania (biodostępność). Im szybciej proces wchłaniania sie rozpocznie tym więcej i w wiekszym stopniu substancje aktywne zostaną wchłonięte przez organizm. Dużo składników zawartych w innych suplementach jest niszczona przez kwasy żołądkowe, gdyż proces rozpuszczania substancji sproszkowanych jest dużo dłuższy niż kapsułek Licaps® :

Z czego wykonane sa kapsułki?

   Większość kapsułek wykonanych jest z żelatyny. Żelatyna jest szeroko stosowana w wielu produktach spożywczych, takich jak puddingi, desery, ciasta, cukierki pudrowe, gumy do życia czy dipy. W zastosowaniach spożywczych możliwości żelatyny, takie jak stabilizacja, zagęszczenie, napowietrzenie sprawiają, że jest to bardzo pożądany składnik. Dodatkowo, żelatyna jest odżywcza i nie zawiera tłuszczu. Żelatyna znajduje również zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych w postaci kosmetyków i przyborów toaletowych, do których stosuje się żelatynę dzięki jej właściwościom hipoalergicznym, a także nawilżającym. 

   Żelatyna jest mieszaniną rozpuszczalnych w wodzie białek pochodzących głównie z kolagenu, który jest głównym, naturalnie występującym składnikiem białka tkanki łącznęj.

kapsuka


 naturalingr

 Kapsułki Licaps® są produkowane zgodnie z koncepcją 'czystej etykiety'. Oznacza to: żadnych niepotrzebnych składników! Kapsułki Licaps® nie zawierają plastyfikatorów, szkodliwych dodatków ani alergenów. Z tego też względu są odpowiednie nawet dla osób z nietolerancją na gluten lub laktozę.

nogmo

   Wszystkie substancje zawarte w kapsułkach Licaps® nie zawierają organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO-Genetically Modified Organism), które są bardzo popularnym składnikiem innych produktów dostępnych na rynku.

gmp

    Zapewniamy najwyższe Europejskie Standardy produkcji. Dodatkowo, opatentowana technologia produkcji LEMS wyróżnia nasze produkty. Licaps® to nowoczesne rozwiązanie, łatwe do aplikacji, o wysokiej, szybkiej wchłanialności substancji czynnych.